З території заводу "Азовсталь" у Маріуполі вивели 20 жінок та дітей. Про це розповів у відеозверненні заступник командира полку "Азов" Святослав Паламар.
"З 6 ранку ми чекали на приїзд евакуаційної колони, яка приїхала лише о 18:25. Станом на 19:40 ми передали в домовлене місце 20 цивільних, яких вдалося визволити з-під завалів. Ми надіємося, що ті люди поїдуть в напрямку домовленому, а саме Запоріжжя, на підконтрольну Україні територію", - заявив військовий.
Він повідомив, що бійці полку продовжують діставати з-під завалів на заводі жінок, дітей та людей похилого віку.
Паламар зазначив, що з невідомих причин не обговорюється евакуація з заводу поранених військових, які потребують медичної допомоги.
"Нам невідомо, чому їх не забирають, та чому про них зовсім не йде мова під час евакуації. Просимо прогарантувати виїзд не тільки цивільних, але також поранених наших військовослужбовців", - заявив він.
Паламар також розповів, що всю ніч російські військові обстрілювали завод зі ствольної артилерії, утворилися нові завали та руйнування, і лише з 11:00 розпочався режим тиші.
"Режим тиші, який згідно домовленостей мав розпочатися о 6:00, розпочався лише об 11:00 і так, це правда, станом на зараз, обидві сторони дотримуються режиму тиші".
Раніше російські ЗМІ повідомили, що з території "Азовсталі" у суботу вийшли 25 людей, серед них шестеро дітей. Українська влада цю інформацію не коментувала.
Раніше цього тижня в ООН повідомили, що керівник Росії Путін погодився на евакуацію цивільних з "Азовсталі" силами представників ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Поки не відомо, чи евакуювали переданих "Азовом" 20 маріупольців саме ці організації.