Терміново, Евакуація з Маріуполя зірвана, повідомив помічник мера міста
Росіяни знову зірвали евакуацію мирних жителів Маріуполя - вони наказали їм розходитись, сказав радник мера Петро Андрющенко.
Об 11 годині біля ТЦ "Порт-Сіті" зібралось не менше 200 людей, які чекали на евакуаційні автобуси до Запоріжжя.
"Замість обіцяних російською стороною автобусів, до маріупольців під'їхали російські військові і наказали розходитись, тому що “зараз буде обстріл”, - розповів Андрющенко.
За його словами, людей розігнали із застосуванням "примусу у грубій формі". Автобуси для евакуації так і не подали.
Водночас росіяни розсадили людей в автобуси в іншому місці, за 200 метрів від узгодженої точки евакуації, розповів Андрющенко.
Потім маріупольцям оголосили, що “евакуація” буде лише у Докучаєвськ, тобто на окуповану територію. Можливості вийти з автобуса, за словами Андрющенка, людям не дали.
"У відповідь на запитання, чому так, пролунала відповідь про “націоналісти обстріляли точку евакуації”. Тобто, чергова брехня", - написав Андрющенко.
Напередодні Верещук застерігала, що росіяни можуть спробувати паралельно з українською владою організувати свій гуманітарний коридор для евакуації в Росію.
У Маріуполі залишається 100 тисяч людей. За день до евакуації Верещук заявила, що вивезти їх вдасться лише за допомогою ООН.
За її словами, це "єдина організація, яка має потенціал і силу запобігти смерті", але поки що "лише спостерігає за подіями".







