Міноборони Великої Британії – про втрату крейсера "Москва"
Міноборони Великої Британії випустило щоденне зведення про те, що відбувається на війні в Україні – його складають на основі розвідданих.
Сьогодні воно повністю присвячене втраті флагмана Чорноморського флоту Росії, крейсера "Москва".
Ось що з цього приводу повідомили британські військові:
- Крейсер відігравав важливу роль як командний корабель, і як вузол протиповітряної оборони;
- Судно радянського будівництва було одним із трьох крейсерів класу "Атлант" (Slava-class у кодифікації НАТО) у складі російського флоту. "Москву" ввели в експлуатацію 1979 року, з того часу її кілька разів суттєво модернізували, чергову доробку корабель пройшов лише минулого року;
- Росія з початку війни втратила вже два ключові військові кораблі. Крім "Москви", це великий десантний корабель "Саратов". Швидше за все, ці втрати змусять Росію переглянути свою позицію у Чорному морі.
Ця стаття містить контент, наданий X. Ми питаємо про ваш дозвіл перед завантаженням, тому що сайт може використовувати файли cookie та інші технології. Ви можете ознайомитися з політикою щодо файлів cookie X i політикою конфіденційності, перш ніж надати дозвіл. Щоб переглянути цей контент, виберіть "Прийняти та продовжити".
Кінець X допису
Україна заявила, що обстріляла флагманський корабель росіян ракетами "Нептун".
У міноборони Росії заперечують це. Але ввечері 14 квітня визнали, що корабель затонув. За російською версією, це сталося під час буксирування в порт призначення "через пошкодження корпусу, отриманих внаслідок пожежі від детонації боєприпасів".
Міноборони Росії також стверджувало, що екіпаж крейсера був евакуйований на кораблі Чорноморського флоту, що були поряд з ним. Про загиблих чи поранених моряків відомство не повідомляло.

Автор фото, МІНОБОРОНИ РФ



