Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звинувачує Росію в геноциді у Маріуполі.
За її словами, РФ проводить "фільтрацію" та "зачистку" громадян України, яких вважає "неблагонадійними".
"Дії РФ в Маріуполі є нічим іншим, як геноцидом українського народу", - переконана Денісова.
Вона також звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну, щоб врахувати нові факти "вчинення РФ злочину геноциду та порушень прав людини в Україні".
Зокрема, за її словами, з 18 квітня Росія планує повністю закрити місто на в'їзд та виїзд, заборонять пересуватись між районами міста.
"Планується проведення повної "фільтрації" чоловіків, які залишилися в місті.У фільтраційних таборах і пунктах російських окупантів маріупольських чоловіків після допитів, перевірки телефонів та огляду тіла розділяють на групи та проводять окремі допити, включно з імітацією розстрілу", - пише Денісова.
Чоловіків, які не пройшли процедуру фільтрації, будуть вивозити до Докучаєвська та Донецька.
"Частину чоловіків росіяни планують мобілізувати до свого окупаційного гібридного "армійського корпусу", частину примусово відправити на розчищення завалів, а "неблагонадійних" ізолювати", - пише Денісова.
За її даними, у місті планують залишити виключно жінок та чоловіків для обслуговування потреб міста – комунальників та робітників для розбору завалів.
Їжу містянам будуть надавати після виконання цієї трудової повинності.