Ще з 12 квітня у більшості районів
Миколаєва в будинках зникла вода - через пошкоджений трубопровід у Херсонській області.
Влада обіцяла полагодити трубопровід до 15 квітня, проте вода досі не з'явилась.
Інформація про пошкоджений трубопровід, до якого немає доступу, спочатку з'явилась у повідомленнях ЗМІ. Згодом
це офіційно підтвердили і мер міста Олександр
Сєнкевич, і голова області Віталій Кім. За їхніми словами, були перемовини з
росіянами, але вони не мали результату.
Хоча Миколаїв розташований на річках
Південний Буг та Інгул, водоповідну воду місто завжди отримувало з Дніпра у
Херсонській області. І саме ця артерія нині пошкоджена.
Із суботи, 16 квітня, в місті
організували доставку технічної води автоцистернами у понад десять точок, де
вишикувались великі черги. Задіяли також пожежні гідранти. Крім того, люди набирають воду із природних
джерел та річок.
"Воду, яку підвозять городянам, треба
оцінювати як технічну. Вживати її для пиття можна лише після кип'ятіння.
Найімовірнішим методом, який не дозволить захворіти на кишкові інфекції, буде
покупка бутильованої води з магазинів", - так каже
головний санітарний лікар області Володимир
Клочко.
В перші дні кризи фіксували "водяне мародерство" - деякі підприємці почали продавати воду за ціною до 10
гривень за літр. Але це були поодинокі випадки, яким влада пообіцяла жорстко покласти край.
Миколаївці остерігаються, що черги
за водою можуть обстріляти росіяни. Про такий випадок повідомляло місцеве видання.
З доставкою питної води миколаївцям також
допомагають з Одеської області.
Пошук альтернативного
рішення централізованого постачання води в місті триває.
"Вода буде так чи інакше. Або половина наших потреб, або буде як і раніше. Дуже багато допомоги йде від сусідніх областей. У будь-якому разі будемо з водою", - каже Віталій
Кім.