Керівник "Енергоатому" Петро Котін разом із фахівцями заміряли рівень радіації на одній з ділянок Рудого лісу в зоні відчуження, де російські військові копали траншеї та намагалися будувати фортифікаційні споруди.
Гамма-фон у місцях виміру становив 3,2 – 4 мікрозиверт на годину, що у 10-15 разів перевищує норму.
"Один із показників, що формує внутрішнє опромінення, яке людина може отримати з поверхні ґрунту (бета-забруднення), у місцях виміру становив по 90 Sr, що у 160 разів більше за норму", - йдеться у заяві компанії.
"Енергоатом" також повідомив, що на глибині 40-80 см на цій ділянці лісу закопано фрагменти ядерного палива, опроміненої графітової кладки.
Вони можуть бути джерелом альфа-випромінювання - потрапивши в організм, такі фрагменти в десятки разів небезпечніші, ніж вплив гамма- та бета-випромінювання.
Траншеї, які копали російські військові, йдуть і глибше за ці 40-80 см.
На всіх російських військових, які більше місяця перебували в Рудому лісі, чекає променева хвороба різного ступеня тяжкості, переконані представники "Енергоатому".
Російські військові зайняли Чорнобильську АЕС у перший день вторгнення – 24 лютого.
1 квітня "Енергоатом" повідомив, що російські військові покинули АЕС.
Зона безпосередньо за Чорнобильською АЕС називається Рудим лісом, це одна з найзараженіших ділянок на планеті. Саме ця ділянка прийняла на себе основний потік радіації під час вибуху у 1986 році, і дерева, переважно сосни, миттєво загинули, а хвоя стала рудою.
Як показали знімки, зроблені з українських безпілотників, російські солдати копали там траншеї і навіть деякий час мешкали в цьому лісі, вочевидь не підозрюючи про радіоактивну небезпеку.