Перший тиждень війни Росії проти України: як це було

Росія восьмий день обстрілює і знищує ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають у житлові будинки. Українські військові повідомляють, що відбивають атаки.

Висвітлення наживо

  1. Мер Чернігова закликає всіх ставати до зброї, очікують вуличні бої

    "Нам треба всім приготуватися до вуличних боїв", - заявив мер Чернігова Владислав Атрошенко у терміновому зверненні на Facebook.

    "Хто знає і розуміє про що мова, приготувати запальні суміші. Небайдужих прошу: пацани, прибудьте на місце дислокації тероборони і зверніться до командирів з питання отримати зброю, щоб захищати наше місто", - заявив він.

  2. Над Херсоном - український прапор, вийшов транспорт - мер, А у бомбосховищах народилися два немоля

    прапор України

    Автор фото, president.gov.ua

    Над Херсоном майорить український прапор, місто працює і живе, повідомив мер Ігор Колихаєв.

    "О 6.30 на лінії вийшли перші тролейбуси. Встигаємо трохи навіть прибирати місто. З продуктами та хлібом питання вирішуємо, слідкуйте за оновленнями інформації на офіційному сайті міськради. Водопостачання у звичайному. режимі" – написав він у Facebook.

    Мер також повідомив, що вчора у бомбосховищах Херсона народилося двоє здорових дітей.

  3. Байден виділяє Україні $600 млн допомоги, Ідеться про допомогу в 600 млн доларів, 350 млн з яких - на оборонні потреби, а також "військову освіту та підготовку".

    Байден

    Автор фото, Getty Images

    Президент США Джо Байден видав меморандум про надання військової допомоги Україні.

    Загальна сума становить 600 млн доларів, 350 млн з яких - на оборонні потреби, а також "військову освіту та підготовку".

    Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

    У документі, зокрема, йдеться, що Байден доручає державному секретарю Ентоні Блінкену надати допомогу Україні.

    Допомога виділяється у терміновому порядку.

  4. Росіяни використали практично всі свої ресурси - Подоляк, Радник керівника Офісу президента каже, що

    "Ми розуміли, що сьогоднішня ніч буде найбільш тяжкою, бо ми розуміли, що росіяни використали практично всі свої ресурси, ввели в бій всі свої резерви", - заявив Михайло Подоляк в ефірі телеканалу "Рада".

    "Вони розраховували на бліцкриг, якого не сталося, тому в цю ніч вони мали зламати нашу оборону", - каже представник ОП, і наголошує, що атаки "професійно відбито нашими збройними силами".

    Водночас він підтвердив "локальні бої" у Києві, зокрема, на Берестейській, де була спробла захопити військову частину.

    "Але її відбито".

    "Якщо ЗСУ працює по околицях Києва, не дає розвернутись будь-яким суттєвим підрозділам російської армії, то в місті Києві ефективно працюють загони тероборони - люди захищають свої будинки, своє місто", - заявив Михайло Подоляк.

  5. Я тут, ніяку зброю ми не складемо: Зеленський, Президент записав відео на Банковій - біля Офісу президента

    "Я тут, ніяку зброю ми не складемо. Будемо захищати нашу державу. Тому що наша зброя - це наша правда. Наша правда в тому, що це наша земля, наша країна, наші діти. І ми все це будемо захищати", - каже український президент.

    Володимир Зеленський також закликав не вірити фейкам, зокрема, і відео, на яких, буцімто Київ заявляє про капітуляцію.

  6. Ракета влучила у житловий будинок на Лобановського - мер Києва

    Мер Києва Вітаій Кличко повідомив, що у житловий будинок на вул. Лобановського, 6а влучила ракета.

    "Аварійно- рятувальні служби слідують туди", - написав він у Talegram..

    вул. Ллобановського

    Автор фото, https://t.me/s/vitaliy_klitschko

  7. WhatsApp прослуховують "ворожі війська" - Центр протидії дезінормації, Просять стежити за тим, про що говорите у цьому месенджері

    "Центр отримав інформацію з авторитетних джерел, що месенджер WhatsApp прослуховується ворожими військами", - йдеться у повідомленні ЦПД у Telegram.

    Там також закликають:• не поширювати при спілкуванні стратегічно важливу інформацію, особливо щодо переміщення військ та техніки ЗСУ;

    • не обговорювати з незнайомими особами (особливо з незаповненими профілями) та не розкривати ваші особисті дані.

  8. Міненерго: енергетика працює стабільно, але є пошкодження, В кількох регіонах постачання електрики відключено

    Станом на 7 ранку 26 лютого енергетична система в Україні працює стабільно, повідомили у міністерстві енергетики.

    "Київська ГЕС знаходиться під контролем українських збройних сил. Але поки станція не працює, персонал перебуває у сховищі", - йдеться у повідомленні.

    Проте є окремі пошкодження від бойових дій - це лінії електропередачі та підстанції.

    Від енергосистеми відключені:

    - 32 населених пункти у Чернігівській області,

    - 53 населених пункти у Запорізькій області,

    - 11 населених пунктів у Сумській області,

    - 551 домогосподарство в Одеській області у сільській місцевості.

    "Технічний персонал оперативно відновлює енергопостачання споживачам як тільки припиняються бойові дії на території відповідних пошкоджень".

  9. Вбито понад 3,5 тисячі російських військових - Подоляк

    Керівник офісу президента України Михайло Подоляк стверджує, що з початку війни було вбито понад 3,5 тисячі російських військових та близько 200 потрапили в полон.

    Міноборони РФ ще жодного разу не назвалосвоїх втрат.

    За словами Подоляка, "на 7 ранку 26 лютого жодної тактично-оперативної переваги, незважаючи на ту кількість ресурсів, резервів, які були вкинуті в активні дії Російською Федерацією, Збройні сили цієї країни не отримали".

    Пропустити YouTube допис
    Дозволити контент Google YouTube?

    Ця стаття містить контент, наданий Google YouTube. Ми питаємо про ваш дозвіл перед завантаженням, тому що сайт може використовувати файли cookie та інші технології. Ви можете ознайомитися з політикою щодо файлів cookie Google YouTube i політикою конфіденційності, перш ніж надати дозвіл. Щоб переглянути цей контент, виберіть "Прийняти та продовжити".

    Увага: BBC не несе відповідальності за контент зовнішніх сайтів. Контент YouTube може містити рекламу

    Кінець YouTube допису

  10. Над Конотопом пройшла російська авіація, повідомили у військовій адміністрації. У соцмережах мешканці повідомляють про два потужних вибухи в Конотопському районі, пише Суспільне Суми.

  11. У Харкові очікують масивного обстрілу

    Голова Харківської ОДА Олег Синєгубов повідомляє, що "українські воїни героїчно відстоюють кордони міста Харків".

    Але водночас пересуватись містом небезпечно.

    "Вночі працювали диверсійно розвідувальні групи ворога. Їх мета - завербувати цивільне населення, визначити цілей та закладок електронних міток для ворожої артилерії. Окупанти працюють групами від двох до п’яти осіб. Про всі випадки виявлення підозрілих осіб повідомляйте поліцію або військових", - звернувся до громадян міста голова Харківської ОДА.

    Він сказав, что влада очікує "масивного обстрілу наших позицій з ворожої артилерії та літаків".

  12. Зеленський у Києві - Дом

    Оборону Києва особисто очолює президент Володимир Зеленський.

    Він у столиці, повідомляє телеканал Дом.

    Американська газета Washington Post повідомила, що адміністрація США запропонувала президенту України допомогу з евакуації з Києва в більш безпечне місце, але він відмовився.

    Зеленський

    Автор фото, Reuters

  13. У Чернігові в різних мікрорайонах міста чутно вибухи на постріли, передає Суспільне Чернігів.

  14. Суспільне Харків передає, що у місті чутно вибухи, звуки залпів з "Граду".

  15. Сухопутні війська ЗСУ кажуть, що "на метро Берестейська 101-ю бригадою знищено колону: 2 легковики, 2 вантажівки, танк".

  16. Повідомдення про працюючи сирени в останню години надходять з Вінниці, Луцька та Львова.

  17. Поліцейські, які перебувають у метро Києва, повідомили Суспільному, що опустили затвори на станціях метро "Берестейська", "Шулявська" та "Університет" до усунення загрозливої ситуації.

  18. Ніч у Києві в одній світлині

    Вибух у Київі

    Автор фото, Reuters

  19. Секретар РНБО Олексій Данилов: Зупиняємо орду як можемо, сітуаціі в Київі під контролем військових збройних сил України та громадян Києва

  20. У місті Васильків біля Києва триває бій у центрі, на вулиці Декабристів. Про це мер міста Наталія Баласянович розповіла по телефону українським телеканалам.

    На вулиці Декабристів розташована військова частина, а поряд із містом - авіабаза, про важкі бої за яку кілька годин тому повідомляло командування повітряних сил України. Як повідомляє командування, росіяни намагаються висадити на аеродромі десант.