Генеральний штаб ЗСУ розповідає про ситуацію станом на 20:00, п'ятий день вторгнення Росії на українську територію.
Російські війська продовжують оточувати великі українські міста - Київ, Харків, Чернігів, Одесу, Херсон та Маріуполь.
Багато техніки прибуває через Білорусь та анексований Крим.
Деякі білоруські боєздатні підрозділи почали переміщуватись до українського кордону на Волинському напрямку. З Білорусі, попри сьогоднішні перемовини, й далі вилітає російська бойова авіація.
"Противник, втрачаючи наступальний потенціал, втрачає разом з ним і людське обличчя", - кажуть у генштабі.
Військові фіксують численні випадки порушення росіянами законів війни та міжнародного гуманітарного права.
Найпоширеніші військові злочини - використання зброї проти мирних людей, бомбардування, ракетні та артилерійські обстріли житлових кварталів, що призводять до численних руйнувань.
Для прикриття росіяни використовують державну символіку та форму ЗСУ, Нацгвардії, Нацполіції. Українські прапори вивішують на колонах російської військової техніки - таке бачили у населених пунктах Перемога, Нова Басань на Київщині та на автодорозі Красностав-Ніжин Чернігівської області.
Росіяни, сунучи танками по містах на Чернігівщині, обстрілюють помешкання місцевих жителів, від Талалаївки до Ніжина.
У Бородянці ворожі війська за наказом своїх командирів, як пишуть ЗСУ, свідомо руйнували інфраструктуру та помешкання, а деякі танки відкривали хаотичний вогонь по багатоповерхівках.
Траплялось, що росіяни вивішували на своїй техніці білий прапор, нібито, щоб здатись. Але наближаючись до українських позицій, вони відкривали вогонь на ураження.
За даними Генштабу, командири російських тактичних груп отримали наказ про знищення вишок мобільного зв’язку по ходу просування вглиб території України.
"Все це свідчить про те, що російські окупанти панічно бояться, адже ніякого обіцяного пропагандистами хліба-солі вони не отримали. Отримали тільки ненависть і зневагу мирного населення та гідну відсіч українського війська", - каже Генштаб.