You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.

Take me to the main website

Перший тиждень війни Росії проти України: як це було

Росія восьмий день обстрілює і знищує ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають у житлові будинки. Українські військові повідомляють, що відбивають атаки.

Висвітлення наживо

  1. Міноборони України: За три доби Росія втратила близько 4300 тисяч військових

    Міністерство оборони України підсумувало втрати Росії за перші три доби війни з Україною, пише заступниця глави міноборони Ганна Маляр у фейсбуці.

    За її словами, йдеться про близько 4300 загиблих серед особового складу військ РФ.

    А також Росія, за цими даними, втратила:

    • 27 літаків
    • 26 гелікоптерів
    • 146 танків
    • 706 - бойові броньовані машини
    • 49 - гармати
    • 1 - ЗРК БУК 1
    • 4 - Град
    • 30 - одиниць автомобільної техніки
    • 60 - цистерн
    • 2 кораблі

    Росія свої втрати не розголошує, тож підтвердити ці цифри немає можливості.

    Водночас українська сторона запустила ресурс 200rf.com, де публікує фото, відео та документи загиблих та взятих в полон російських вояків.

  2. МВС просить допомогу в пошуку російської колони на Київщині

    Українські військові розшукують колону російської техніки, що позначена літерою V.

    "Наголосимо! Це особливо небезпечні терористи, які прибули в Україну зі спеціальним завданням. Техніка рухається в бік Києва", - повідомили в офіційному телеграм-каналі МВС.

    "Звертаємося до всіх громадян Київської області та Києва!"

    "Всі хто бачив, зафіксував, знає місце знаходження цієї колони, терміново надати дані українським захисникам, або за можливості не дозволити їх подальше переміщення", - закликають в МВС.

  3. Останні дані про закрите для Росії небо

  4. Щоб росіяни змогли знайти рідних: МВС створило сайт 200rf.com, На сайті є фото загиблих в Україні, полонених та їхні документи

    Міністерство внутірішніх справ створило сайт 200rf.com, на якому викладають фото та відео російських солдатів, які загинули в Україні, а також тих, хто потрапив у полон, заявив речник МВС України Вадим Денисенко у відеозверненні до громадян Росії, записане російською мовою.

    Вадим Денисенко підкреслив, що із полоненими росіянами в Україні обходяться гуманно, але зауважив, що "ваша влада забрала у ваших родичів мобільні телефони, вони не мають можливості зв'язатися з вами, і ви взагалі не знаєте, що з ними відбувається".

    На сайті також можна побачити фото документів, які є у загиблих та полонених росіян.

    "Дивіться цей сайт, шукайте фотографії, якщо серед них є ваші загиблі родичі, пишіть нам, ми скажемо, де вони перебувають для того, щоб ви змогли забрати їхні тіла", - заявив речник МВС.

    Він також зазначив, що українці вже мають великий досвід ідентифікації особи у зоні проведення АТО та ООС на Донбасі, а тому можуть надати платну послугу громадянам Росії в ДНК-ідентифікації їхніх родичів.

    "Генетичну інформацію разом із заявами від батьків можна відсилати на електронну адресу МВС України та на сайт 200rf.com", - повідомив речник МВС, додавши, що при запиті треба не забувати вказати контактну інформацію.

    Він також нагадав, що Україна вже звернулася до російського Червоного хреста, аби організація взяла на себе гуманітарну місію доставки тіл загиблих до Росії.

    "На жаль, там не відповіли, тому ми змушені звертатися до вас, громадяни Росії, щоб ви змогли знайти тих, кого вбито на нашій території тому що незаконно перетнув наш кордон за незаконним та підлим наказом вашого президента", - заявив Вадим Денисенко.

    Напередодні Міноборони запустило "гарячу лінію", на якій також російські громадяни можуть дізнатися про долю своїх рідних, які відправилися воювати в Україну.

  5. Мадонна: "Ми з Україною"

    Співачка Мадонна опублікувала у себе в інстаграмі свою фотографію з українським прапором в руках.

    "Ми з Україною.#stopputin", - підписала вона свій пост.

  6. Європа продовжує закривати небо для російських літаків

    Влада Німеччини, Австрії, Ірландії та Данії оголосила, що закриває свій повітряний простір для російських літаків.

    Раніше це вже зробили Велика Британія, Фінляндія, Литва, Латвія, Естонія, Словенія, Чехія, Польща, Румунія та Болгарія.

  7. Щонайменше 200 тис. людей виїхали з України від початку війни

    Словаччина: за добу з України кордон перетнули 10 тисяч людей. Це майже вдесятеро більше, ніж було до війни. (Дані станом на ранок суботи).

    Румунія: понад 43 тисячі людей виїхали до Румунії- за три дні після вторгнення Росії.

    Польща: 150 тисяч.

    Біженці також їдуть до Угорщини та Румунії.

  8. Генштаб ЗСУ: головна мета росіян - блокувати Київ

    "Основні зусилля російської армії нині зосереджені на Поліському та Сіверському напрямках з метою блокування міста Київ", - повідомляє у Facebook Генштаб ЗСУ.

    За повідомленням, підрозділи російської армії рухаються у напрямках Бучі, Капітанівки та Білогородки.

    "Для наведення переправ через річки Тетерів та Ірпінь та матеріально-технічного забезпечення підрозділів окупантів, з території Білорусі у напрямку Чорнобиля переміщуються інженерні підрозділи", - повідомляють у Генштабі.

    На Сіверському напрямку українська армія стримує просування росіян на напрямку Конотоп – Полтава – Київ та веде оборонні бої.

    Разом із тим, за даними ЗСУ, "російська армія відчуває гостру нестачу палива та продовольства", а тому активно використовує білоруську залізницю для того, щоб доставляти військові вантажі для агресії в Україні.

    Так само до Білорусі переміщені і нові російські літаки - на аеродром у Барановичах прибула група літаків Су-34 з Московської області.

    Крім того, як повідомляють у Генштабі, підрозділи росармії "продовжують рух у напрямках Борисполя та Ічні".

    "Противник облаштував понтонну переправу в районі населеного пункту Комарина через річку Десна та у районі Оране через р. Тетерів", - йдеться у зведенні Генштабу.

    Для блокування Києва з північно-східного напрямку прибула група із 14 БТГр (зі складу 90 танкової дивізії та 41 загальновійськової армії).

    На інших напрямках триває перегрупування російських сил.

    "Після невдалої спроби заволодіти Черніговом окупанти здійснюють обхід міста в напрямку Іванівки та Козельця. На напрямку Суми, Прилуки, ворог вклинився на глибину до 200 км, але був зупинений", - повідомляють у Генштабі.

    На 120 км нападники вклинилися у напрямку Кременчука, але "ворога зупинено" і там.

    На Слобожанщині українські вояки нанесли "значних втрат" російській армії, кажуть у генштабі.

    "Знищено БТГр 4 танкової дивізії. Через значні втрати управління дивізією дезорганізовано. За даними розвідки здійснюється підготовка до виведення підрозділів на територію Бєлгородської області", - повідомляють у Генштабі.

    Там також додають, що, за даними розвідки, нині росіяни розглядають можливість введення резервів.

    Так само йде перегорупування російських військ для наступу на Херсон та Миколаїв. Наразі йде наступ на напрямку Мелітополь – Василівка, частину росіських сил кинуто на напрямку Бердянськ – Маріуполь.

  9. Путін вже не почесний президент Міжнародної федерації дзюдо

    Міжнародна федерація дзюдо (IJF) призупиняє повноваження Володимира Путіна.

    "У світлі воєнного конфлікту, який триває в Україні, Міжнародна федерація дзюдо оголошує про призупинення статусу Володимира Путіна як почесного президента і посла Міжнародної федерації дзюдо", - йдеться у заяві.

  10. Вибухи, гранатомети, вуличні бої: Харків тримає оборону

    У Харкові від минулої ночі тривають запеклі вуличні бої/

    Російська техніка прорвалася до міста у кількох районах, але росіяни зіштовхнулися з шаленим спротивом армії та харків'ян.

    Люди викладають у мережу докази присутності російських військ, а українська армія знищує танки гранатометами.

  11. Наступ на Ірпінь відбили - мер

    Місто Ірпінь, що під Києвом, під контролем українських сил, заявив мер Олександр Маркушин

    "Сьогодні для нашої громади та для України дуже важкий день. Сьогодні в Ірпінь зайшли зі сторони Бучі танки. Ми з хлопцями відбили", - заявив мер міста Олександр Маркушин в відеозверненні, викладеному в його телеграмі.

    "Ірпінь ми тримаємо, надійшло підкріплення", - каже він.

  12. Новонароджені діти в підвалах

    У Києві з суботи до ранку понеділка оголошена комендантська година. Через обстріли міста кияни ховаються в укриттях - на станцях метро чи у підвалах.

    Це повідомлення з одного із будинків на лівому березі. Мешканців будинку просять допомогти.

    "У підвалі на Бажана 14 новонарожена двійня. Немає підгузків, памперсів, нічого немає".

  13. Україну обстрілювали з Білорусі - Лукашенко

    Олександр Лукашенко заявив, що з півдня Білорусі по Україні на початку війни завдали "2-3 ракетних удари".

    Він це пояснив тим, що українські військові нібито розгорнули біля кордону ракетні дивізіони, що загрожували російським позицями.

    Водночас вранці неділі українські військові заявили, що збили крилату ракету, випущену по Києву з території Білорусь літаком ТУ-22.

  14. Обстріл житлового масиву Троєщина в Києві

    У Києві на вулиці Лаврухіна стався вибух у дворі 16-поверхівки: загорілися 7 приватних автівок. Про це повідомляє КМДА.

    Із під'їзду евакуюють людей.

    "За попередніми даними, загиблих не виявлено, потерпілі — попередньо з легкими ушкодженнями.

    Знищені та загорілися 7 приватних легкових авто. Вибуховою хвилею пошкоджено вікна, балкони з 1-15 поверх".

    Раніше в соцмережах повідомляли про удар по цьому житловому масиву.

  15. Пропонуючи переговори, Росія посилила обстріли України - Подоляк

    "Пєсков та російська сторона в цілому розіграють дуже примітивну і передбачувану пропагандистську історію", - заявив радник голови офісу президента України Михайло Подоляк ВВС.

    Він зауважив, що російська сторона, пропонуючи переговори, одночасно посилила обстріли території України.

    "Сьогодні РФ вже підняла у повітря важкі стратегічні бомбардувальники Ту-22, щоб знищити мирних жителів і паралельно поїхали до Гомелю", - каже представник офісу президента.

    Подоляк припустив, що у такий спосіб Росія реагує на жорстку реакцію світу на агресію проти України.

    "Позиція України є простою і прозорою: чесні переговори в узгодженому місці без жодних ультиматумів, - заявив Подоляк. - Щойно буде адекватний підхід російської сторони, переговори одразу розпочнуться".

  16. Сотні росіян шукають рідних через українську "гарячу лінію", Там можна перевірити дані про російських вояків - чи вбиті вони, або потрапили в полон

    На гарячу лінію для родичів російських вояків "Повернися живим з України!" дзвонять сотні людей, які розшукують своїх близьких, повідомляє Телерадіостудія Міноборони "Бриз".

    "Захоплені в полон мають можливість подзвонити додому, як цей черговий "заблукавший" з Новокузнецького ЗМОПу", - йдеться у повідомленні у Facebook із відео того, як російський солдат дзвонить родичам.

    Гарячу лінію міноборони України відкрили з 19-00 26 лютого.

    За даними генштабу ЗСУ, від початку російської агресії в Україні загинули понад 3 000 російських вояків, понад 200 - в полоні.

    Напереодні віцепрем'єрка Ірина Верещук звернулася до Червого хреста із проханням допомогти "вивезти тіла російських солдатів до Російської Федерації".

  17. Зеленський погрожує Росії трибуналом через обстріли міст

    "З перших годин вторгнення російські війська б'ють по цивільній інфраструктурі, вони свідомо обрали тактику на ураження людей і всього того, що робить життя просто нормальним. Електростанції, лікарні, дитячі садочки, житлові будинки - все під ударами щоденно. Те, що окупанти роблять Харкову, Охтирці, Києву, Одесі та іншим містам і селищам, тягне на міжнародний трибунал. Усі їхні злочини ми чітко фіксуємо", - заявив президент Володимир Зеленський.

  18. Російські делегати у Гомелі - Песков

    Російська делегація прибула до білоруського міста Гомель для "переговорів з українцями", заявив речник президента Росії Дмитро Песков.

    "Відповідно до досягнутої домовленості російська делегація, в якій представники МЗС, міноборони і інших відмоств, влючно з адміністрацією президента, прибула до Білорусі для перемовин з українцями", - цитує Пескова російське агенство ТАСС.

    Водночас президент Зеленський заявив, що Україна не проти перемовин з Росією, але не на території Білорусі.

    "Звичайно, ми хочемо миру, хочемо зустрічатися, ми хочемо закінчення війни. Варшава, Братислава, Будапешт, Стамбул, Баку - це все ми запропонували російській стороні. І будь-яке інше місто нам підходить. У країні, з території якої не летять ракети. Тільки так перемовини можуть бути чесними і можуть дійсно закінчити війну", - заявив Зеленський у зверненні до білорусів.

  19. Нафтобаза в Василькові згоріла, але KLO заправлятиме "до останньої краплі", Метеорологи та екологи розповідають, як вберегтися від отруйного диму зі згарища

    Нафтобаза у Василькові зруйнована повністю - повідомляє у Facebook заправочна мережа KLO, якій належала база.

    На момент обстрілу запаси нафтобази були майже на максимумі.

    "Наші сховища були заповнені майже повністю. Це була наша єдина нафтобаза", - повідомляють у KLO.

    Водночас мережа заправок компанії продовжує працювати:

    "Вчора вдень водії наших бензовозів героїчно розвезли та заповнили всі працюючі АЗК KLO. Завдяки їм зараз ми продовжуємо працювати", - повідомляють у компанії і запевняють, що KLO буде "заправляти до останньої краплі пального, працювати до останньої краплі поту та боротись до останньої краплі крові".

    Тим часом метеорологи та екологи дають поради, як вберегтися від отруйного повітря, яке вітер роздуває зі згарища.

    Метеоролог Наталка Діденко попереджає, що найближчим часом вітер буде з півночі та північного заходу.

    "Вдень у неділю дутиме знову з півночі, але посилиться. В другій половині дня неділі вітер зміниться на південно-східний, помірний, не слабкий", - пише вона у Facebook і радить:

    "Легко розрахувати, куди коливатиметься основна маса цієї небезпечної гарі. Вікна й так краще зараз тримати закритими, а в цій ситуації - тим більше".

    В Українській природоохоронній групі застерігають, що "сажа, утворена від горіння нафтопродуктів є найнебезпечнішим канцерогеном з усіх, які ми можемо зустріти у побуті".

    "Окрім чадного газу, який виділяється при такому згоранні нафтопродуктів, виділяються ще багато оксидів нітрогену. Це – кислотні гази. В реакції з водою дають кислоти, - пояснюють екологи. - 80% організму людини – це вода. Особливо слизові оболонки. Якщо такі кислоти будуть потрапляти на слизові оболонки організму людини, то кислоти будуть утворюватись в організмі людини".

    Екологи радять:

    1. Уникати тривалого перебування на повітрі рано вранці та під час туману або просто задимлення,

    2. Не відривати вікна, особливо вночі і рано вранці. Якщо вікна відкриті, завішувати їх вологою тканиною і періодично змінювати її.

    3. Робити вологе прибирання та поставити у приміщенні посудини з водою,

    4. При посиленні запаху диму вдягти зволожені захисні маски,а вікна проізолювати додатково вологою тканиною.

    5. Пити багато води, краще підсолену та лужну, кисломолочні продукти.

    6. Промивати горло

    "Особливо важливе все сказане в моменти коли вітер з боку аварії дме в ваш бік", - радять екологи.