Високопоставлений
чиновник міністерства оборони США повідомив журналістам про американські оцінки
кількості російських військових в Україні та ефективності їхніх дій. Основні
виcновки він зробив такі:
Росія вже задіяла
в бойових діях дві третини свого наступального контингенту, тобто близько 100 тис.
військових. Це означає, що в резерві залишаються приблизно 50 тис. людей, що в
Пентагоні називають "суттєвим".
Російським силам
не вдалося захопити жодного крупного міста, зараз вони розташовані приблизно в
30 км від Києва.
Пентагон
продовжує спостерігати за тим, як російські війська стикаються з логістичними проблемами,
у тому числи з доставкою пального. Найбільше це можна помітити при наступі на
Харків, але також поблизу Києва.
Є ознаки, що
збройні сили Росії вдаються до тактики облоги в Чернігові, а це означає застосування
таких засобів, як невисокоточні ракети, що може призводити до загибелі цивільних
осіб.
Російські війська
не змогли просунутися так швидко, як вони розраховували, – частково через опір
України, на який вони не чекали.
На півдні росіяни перебувають приблизно за 50 км від Маріуполя із Заходу, тут вони змогли просунутись на 20
км після своєї морської висадки в суботу.
Загалом Росія випустила
по цілям в Україні приблизно 320 ракет, здебільшого балістичні ракети малої
дальності. Більшість з них потрапили в ціль, але деякі розірвалися не там.
Росія поки що не
змогла отримати повну перевагу в повітрі. Українські Повітряні сили продовжують
діяти, а системи протиповітряної оборони залишаються в робочому стані, хоча Москва
змогла їх дещо пошкодити.