You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
На порозі дорослого життя. Потужні фотопортрети
Натхненна власними спогадами про дорослішання, Керолін Мендельсон провела шість років, фотографуючи 90 британських дівчат різного походження, які стоять на порозі юності.
"Я пам'ятаю, як у віці від 10-12 років раптом відчула себе дуже некомфортно у своєму тілі, стала самосвідомою і страшенно переживала про світ і майбутнє.
Хоча батьки часто називають цей вік "незручним", я вважаю, що це важливий і красивий час, тому я вирішила ще раз відвідати його зі своєю камерою і зробити цих дівчат головними героїнями.
Я хотіла показати їх такими, якими вони є, і одночасно дати зміцнити їхню самооцінку", - каже авторка фото.
Фотографуючи кожну дівчину, пані Мендельсон розпитувала про їхні амбіції, антипатії та сподівання на майбутнє.
Незабаром вона зрозуміла, що їхні відповіді дають знімкам ширший контекст і віддзеркалюють світ навколо них.
"Спочатку багато дівчат говорили про свій страх і хвилювання щодо війни, безпритульності та самосприйняття.
З плином років вони заговорили про страх за планету та через кліматичні зміни.
Остання дівчина, яку я сфотографувала, розповіла про свій страх перед коронавірусом приблизно за сім тижнів до першого карантину.
Я навчилася ніколи не недооцінювати думки дітей цього віку та глибину їхніх почуттів", - каже авторка.
Пропонуємо підбірку портретів пані Мендельсон, а також відповіді дівчат.
Гевенс, 10 років
"Я люблю бути авантюрною, креативною та малювати.
Я ненавиджу, коли мною командують.
Я б дуже хотіла бути лікаркою і хотіла би, щоб ніхто у світі не помер".
Рубі, 11 років
"Я сподіваюся, що в майбутньому суспільство буде більш відкрито ставитися до образу тіла, тому що всі різні, і я справді сподіваюся, що люди можуть краще це приймати.
Не всі схожі на те, що ти бачиш у журналах; кожен по-своєму ідеальний і унікальний.
Моє прагнення - бути більш впевненою в собі, коли я стану старшою, і допомагати іншим людям бути більш упевненими в собі.
Моя мрія, мабуть, мати гідну роботу і двох померанських шпиців".
Бекка, 11 років
"Коли я виросту, я хочу бути водійкою перегонових автомобілів, вченою і співачкою.
Також я хочу мати роботу, де я могла б доглядати та виховувати великих котів, таких як леви та тигри.
Моя мрія - ходити, як моя сестра, щоб я могла бігати з нею та йти туди, куди вона може піти.
Моє бажання - ходити".
Айша, 11 років
"Мої амбіції - подорожувати по всьому світу та зустрічати купу нових людей з різних країн та культур.
Я мрію, щоб ніхто не залишився без житла і мав особливе місце, куди можна піти".
Еліс, 11 років
"Коли я виросту, я хочу бути авторкою та створити бізнес, щоб допомагати дітям, які живуть у прийомних сім'ях або перебувають під опікою, або тим, хто має інвалідність.
У мене краніосиностоз; коли я була немовлям, кістки в моїй голові вже зрослися.
Коли мені було шість місяців, мені довелося зробити операцію, потім ще одну, коли мені був рік.
Моє бажання - відвідати тропічний ліс. Я уявляю, що це буде у тропіках, і мені б сподобався цей запах".
Лотті, 11 років
"Я хотіла би бути директоркою зоопарку або ветеринаркою, або письменницею, коли підросту.
Я сподіваюся, що ми припинимо руйнувати світ.
Ми мусимо припинити вирубувати дерева, щоб робити будинки та грітися.
Я боюся, що рівень моря підіймається, а також переживаю через коронавірус".
Емі, 10 років
"Я сподіваюся, що у майбутньому усі люди матимуть дах над головою, сім'ю чи людей, з якими вони можуть бути поруч, відчувати, що їх люблять і про них піклуються.
Я хочу бути завжди щасливою та коханою і мати справді гарне життя, коли виросту.
Я найстарша з моїх друзів, але я одна з найменших.
Однак насправді це не так важливо.
Те, що ти маленький, не означає, що ти не можеш робити великі справи".
Марія, 10 років
"Моя мрія - стати хорошою вчителькою, щоб я могла допомогти дітям подолати труднощі та стати визначними людьми, як лікарі та прем'єр-міністри".
Бетсі, 11 років
"Я люблю проводити час з родиною, бо вони справді веселі.
Моя порада дівчатам мого віку, які навчаються в середній школі, - бути собою і не дозволяти іншим людям керувати вашим життям, бо це може зробити ваше життя нещасним.
Захищайте себе і захищайте людей, яких ображають інші".
Стефані, 11 років
"Я люблю танцювати і люблю акторську майстерність, тому що ти можеш висловити свої почуття.
Я не боюся сказати те, що маю сказати, я не сором'язлива людина.
Я мрію мати великий будинок, люблячу сім'ю та безліч домашніх тварин - переважно собак.
Я хотіла би, щоб у світі не було зла, і всі ми були добрими з іншими, і кожен мав свій голос у світі, і ніхто не був би пригнічений".