You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Росія вдарила балістикою по Києву: є загиблий і поранені, вирували пожежі
Росія вночі атакувала Київ балістичними ракетами, загинула щонайменше одна людина. Є поранені, серед яких маленька дівчинка. Триває гасіння пожеж та розбір завалів.
Повітряні сили твердять, що по Києву запустили шість балістичних ракет "Іскандер-М" (або ЗРК С-400). Всі шість, за даними ПС, збили.
Ввечері президент Зеленський розповів, що для збиття шести балістичних ракет використали 10 ракет Patriot вартістю $30 млн. Про це він сказав журналістам перед початком зустрічі з міністром США Скоттом Бессентом.
Як повідомляє МВС, рятувальники весь ранок ліквідовували наслідки атаки в Оболонському, Святошинському та Голосіївському районах. Після 10 години ДСНС заявила, що усі пожежі ліквідували.
В Оболонському районі є руйнування у двох офісних будівлях, в одній із них виникла велика пожежа з першого по сьомий поверх. Тут одна людина загинула та четверо поранених.
Як вказує мер Віталій Кличко, тут поранена 9-річна дівчинка, її госпіталізували медики.
У Святошинському районі сталось загоряння на даху багатоповерхівки.
У Голосіївському районі є загоряння у двоповерховій складській будівлі на величезній площі понад 600 квадратних метрів.
Також влада Києва повідомляла про падіння уламків та пожежі у Подільському районі у центрі міста та у Дарницькому районі на лівому березі.
Керівник Київської військової адміністраці Тимур Ткаченко згодом уточнив, що внаслідок атаки були пошкодження житлових будинків, офісної будівлі і нежитлової інфраструктури у Голосіївському, Святошинському, Оболонському, Дніпровському і Печерському районах.
Водночас повідомлення про падіння уламків і завдану шкоду в Подільському, Соломянському районах не підтвердилась.
Він додав, що загиблий - чоловік 1985 року народження.
Бізнес-центр і телеканали
Через російську атаку постраждав бізнес-центр Forum Kinetic Володимира Школьника, повідомив Forbes виконавчий директор Forum Group Юрій Хорунжикевич.
Одна з двох будівель бізнес-центру "під знос", також згоріла котельня. Загинув кочегар, один з охоронців має осколкові поранення, додає він.
Також внаслідок російської ракетної атаки по Києву постраждали канали українського іномовлення FREEДОМ та "Дім", міжнародна редакція – UATV English, The Gaze, UATV Español, UATVArabic, UATV Português, діджитал редакція. Значних руйнувань зазнав ньюзрум телеканалу FREEДОМ.
Наразі телеканал мовить з резервної студії, повідомив його представник Вадим Любчак.
Як повідомили Повітряні сили, удар по столиці балістичними ракетами завдали близько 4.30 ранку з північно-східного напрямку з наземних комплексів.
Як пишуть очевидці, перші вибухи могли відбутись ще до оголошення тривоги.
Влада повідомляла про роботу ППО та падіння уламків.
Балістичні ракети можуть збивати тільки протиракетні комплекси PATRIOT.
Повітряні сили згодом повідомили, що Росія завдала удару балістичними ракетами "Іскандер-М" по Києву та Кривому Рогу. По Києву шістьма ракетами із Брянської області, та по Кривому Рогу однією із Криму.
Станом на 08.30 підтверджено збиття шести балістичних ракет "Іскандер-М" (або С-400).
При цьому ще з вечора і всю ніч тривала атака Росії по Україні ударними дронами, у столиці тривогу перед балістичним ударом оголошували кілька разів.
У Київській області в Обухівському та Бориспільському районах пошкоджені десятки приватних будинків, але поранених немає.
Ракета по Кривому Рогу
Ввечері 11 лютого російська армія вдарила ракетою по Кривому Рогу. Як повідомив керівник області Андрій Лисак, пошкоджена інфраструктура, вибиті вікна на АЗС, у навчальному закладі, готелі, адмінбудівлі. Понівечені 3 багатоквартирні будинки і 33 авто.
Люди не постраждали.
Напередодні вночі Росія також завдала комбінованого ракетного та дронового удару по енергетичній та газовій інфраструктурі України, переважно у Полтавській області.
Тоді росіяни запустили балістичні ракети з півночі та крилаті ракети "Калібр" з кораблів Чорного моря.
Полтавщина вже кілька тижнів в епіцентрі обстрілів.
1 лютого під час удару по багатоповерхівці там загинули 14 людей.
11 лютого був не перший удар по газовій інфраструктурі Полтавщини.
Кілька тижнів тому росіяни вже били по газових свердловинах регіону, також вони били по газовій інфраструктурі на Харківщині.
Як вказувало нещодавно видання Reuters, внаслідок ударів росіян по газовій сфері Україна в останні тижні змушена імпортувати газ.
Весь український видобуток зосереджений на Полтавщині та Харківщині. Росія також завдає ударів по газових сховищах на Львівщині, тож і добувати газ на сході, і піднімати його зі сховищ стає важче.
Обстріли газових свердловин активізувались після припинення газового транзиту з Росії через Україну на початку 2025 року.