You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Сирський: росіяни активізувалися під Бахмутом
На бахмутському напрямку армія РФ намагається відбити раніше втрачені позиції. Росіяни активізувалися. Про це у телеграм написав генерал Олександр Сирський, командувач Східного угрупування ЗСУ.
За його словами, українські військові діють професійно, атаки росіян відбивають.
Зранку в неділю, 12 листопада, Генштаб ЗСУ повідомив, що українські війська на бахмутському напрямку відбили 10 атак росіян в районах Хромового, Андріївки та Кліщіївки.
Водночас ЗСУ продовжує штурм південніше Бахмута.
"Військові завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах", - йшлося у зверненні Генштабу.
Протягом багатьох місяців Бахмут залишається одним з ключових місць лінії фронту. Там у запеклих боях загинули тисячі людей.
З кінця весни майже повністю зруйноване місто перебуває під контролем російської армії. Влітку українські військові наступали у районі Бахмута.
"Бої не вщухають ні вдень, ні вночі"
На Бахмутському напрямку ЗСУ зараз в "активній обороні" та наступають на окремих відрізках. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів напередодні командир роти "Ахіллес" Юрій Федоренко.
"Бойові дії не вщухають ні в день, ні в ночі, йдуть активні штурмові дії з боку противника, зокрема в напрямку Кліщіївки, але на поточний момент успіху не мають", — заявив Юрій Федоренко.
За його словами, росіяни намагаються повернути контроль над залізною дорогою біля Кліщіївки та постійно пробують різні сценарії штурмів, комбінують піхоту, залучають різну техніку.
"РФ намагається застосовувати різну живу силу, мобілізовані, ПВК, контрактники. Десь вони штурмують після артобстрілів, намагаюсь виявляти позиції, потім знов артилерія і знов іде наступна хвиля живої сили. Десь підтримка за рахунок техніки", — розповів Юрій Федоренко.
Українські військові зайняли важливі плацдарми, сама залізниця являється обороною спорудою, з щільним земляним насипом який слугує укриттям в обороні.
Наприкінці жовтня генерал Сирський також говорив про посилення угруповання російських військових під Бахмутом і про щоденні атаки росіян там.
Міноборони РФ заявляєпро відбиття п’яти атак українських військ у районах Курдюмівки, Кліщіївки. У звіті росіян йдеться про сотень загиблих і поранених українців.
Також в армії РФ заявили про відбиту атаку біля Микильського і удару по ЗСУ біля Вугледару.
Обстрілють міста і села
Росія продовжує обстріли українських міст та сіл.
Під артилерійським вогнем опинилися понад 120 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей.
Атакували Миколаївщину двома керованими авіаційними ракетами типу Х-59, одночасно застосувавши балістику, ймовірно "Іскандер-М". Пошкоджено кілька житлових будинків. Одну з керованих ракет вдалось знищити
Зранку в неділю, 12 листопада, вдарили по Дніпровському району Херсона. Через обстріл на власному подвір’ї загинув 64-річний чоловік. Він отримав вибухову травму несумісну з життям. Медики, які приїхали на місце, лише констатували смерть.
Його дружина у лікарні. У неї закрита черепно-мозкова травма, осколкові поранення ніг, струс головного мозку. Стан – середньої важкості.
Напередодні армія РФ обстріляла багатоквартирний будинок у центральній частині міста. Загинув чоловік, поранено дві жінки.
Одне з влучань по Херсону у неділю – це обласна бібліотека імені Гончара. У будівлі – суттєві руйнування. Також виникла пожежа.
Тим часом влада російського Белгорода повідомила про збитий над областю український безпілотник. Інцидент стався у районі села Ближнє Білгородського району, написав голова області В'ячеслав Гладков у телеграм-каналі.