You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Шторм прибив танкер до берега в Одесі. Екіпаж евакуювали
Водолази евакуювали трьох членів екіпажу танкеру Делфі, який сів на мілину біля Одеси і перекинувся на бік.
"Аварійно-рятувальна операція завершена. Водолазам вдалося евакуювати всіх трьох членів екіпажу", - повідомив очільник Одеської ОДА Максим Куций.
За його словами, моряків відправили до лікарень. Всі вони є громадянами України.
Вранці через шторм біля Одеси сів на мілину молдовський танкер "Делфі".
Голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що судно без небезпечного вантажу, і на його борту перебуває троє людей, які відмовляються евакуйовуватися без рішення судновласника.
Як повідомляє видання Думская, троє евакуйованих - це капітан, матрос та механік судна.
Не хотіли евакуйовуватися
Очільник Одеської ОДА Максим Куций написав вранці у Facebook, що всі троє членів екіпажу - громадяни України, а "на борту танкера немає вантажу, який би загрожував екологічній ситуації Одещини".
Також на танкері закінчилося паливо і є проблеми з електрикою.
"Екіпаж відмовляється подати сигнал SOS та евакуюватися з судна. Вони чекають дозволу від судновласника та відмовляються від будь-якої допомоги", - відзначив Максим Куций.
"З судновласником зв'язатися неможливо. Фактично цей корабель - сірий, без необхідної реєстрації. За даними капітана Одеського порту, судновласник забороняє морякам евакуюватися", - додав він.
Рятувальні судна не могли підійти до танкера через погоду.
У самій Одесі створили оперативний штаб, який координував дії рятувальників, прикордонників та працівників портів Південний і Одеса, а також медиків.
Максим Куций також повідомив, що "за попередніми даними, судно кормою сіло на мілину, дрейф призупинився".
Однак з відео, опублікованого сайтом "Думская", видно, що хвилі прибили "Делфі" майже до самого берега й воно вперлося у хвилеріз.
Зірвало з якоря
За даними медіа, танкер "Делфі" перебував у акваторії порту Південний, що за 30 км на схід від Одеси, однак у четвер ввечері шторм зірвав його з якоря й відніс на захід.
Раніше одеський "7 канал" повідомляв, що на його борту могли бути до 15 людей. Ця інформація не підтвердилася.
А сайт "Думская" писав про спроби приватного буксира "Австралія" підійти до "Делфі", які, втім, були марними через високі хвилі (понад 2 метри).
ДСНС попереджає про шторм на узбережжі Чорного моря в районі Одесі - пориви вітру сягають 25-28 метрів за секунду.