Поплаве у Њујорку: Ванредно стање после јаке целодневне кише

Аутор фотографије, Reuters
Ванредно стање проглашено је у Њујорку пошто јака киша не престаје да пада од јуче у овом граду.
Делови метроа и путева су под водом док су на аеродромима пријављена бројна кашњења.
Најмање један терминал затворен је на аеродрому Лагвардиа.
Током ноћи, у појединим деловим града пало је 12,7 центиметара кише, док се очекује да падне још 17,8 центиметара, објаснила је гувернерка Њујорка Кети Хочул.
„Проглашавам ванредно стање у Њујорку, Лонг Ајленду и долини Хадсона због екстремних падавина које видимо у овом подручју", написала је на друштвеној мрежи Икс.
До петка ујутру, на Њујорк је пало 34,9 центиметара кише од почетка месеца због чега је ово други најкишовитији септембар у последњих 140 година.
Репортери ББЦ из Њујорка преносе да су многа кола остала заглављена у води док спасилачке службе покушавају да отпуше одводе као би део воде отекао.
Спасиоци су у најмање шест ситуација спасили људе из поплављених подрума, а за сада није пријављена ниједна повреда нити смрт повезана са поплавама.
Становница Њујорка Кели Хајс рекла је за ББЦ да верује да су поплаве начиниле штету између 25.000 и 30.000 долара у њеном бару и кухињи који су сада под водом.
Становници Њујорка целог дана примају на телефон упозорења да избегавају да излазе напоље.
Једно од обавештења гласило је: „Ово је ситуација опасна по живот".
Ванредно стање проглашено је и у Хобокену, у држави Њу Џерзи.

Аутор фотографије, Reuters

Аутор фотографије, Reuters

Аутор фотографије, Reuters

Аутор фотографије, Reuters

Погледајте видео:




























