You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Америка, насиље и криминал: Полиција ухапсила осумњиченог за пуцњаву у њујоршком метроу
Њујоршка полиција ухапсила је шездесетдвогодишњег Френка Џејмса за којег се сумња да је пуцао на путнике у нападу на станици метроа у Бруклину у уторак.
Џејмс једини осумњичени за пуцњаву, у којој је рањено 23 људи, од чега десет из ватреног оружја, саопштено је из полиције.
Како се наводи у саопштењу полиције, пронашли су осумњиченог тако што су га повезали са изнајмљеним комбијем, чији је кључ пронађен на лицу места.
Осумњичени је у уторак ујутро детонирао две димне бомбе и отворио ватру из пиштоља на метро станици у 36. улици у Бруклину, наводи се.
Пуцњи су се зачули око 8.30 по локалном времену у уторак (око 12.30 по средњеевропском времену), током јутарњег саобрађајног шпица, пренели су локални медији.
Још увек није познат мотив напада.
Ватрогасци су испрва добили позив да изађу на терен због дима у станици метроа, али су онда тамо затекли упуцане и повређене, рекли су из ватрогасне службе Њујорка за ББЦ.
На фотографијама са места злочина могу се видети крвави путници који леже на поду станице.
Различите направе, попут неактивираних експлозива, пронађени су у подземној станици, пренели су локални медији, који се позивају на полицијске изворе.
Међутим, из полиције поручују да на месту злочина више нема активних експлозивних направа.