You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Оружје и нацизам: Американка из Оклахоме упуцана док је покушавала да уклони нацистичку заставу
Американка је упуцана док је покушавала да уклони нацистичку заставу из туђег дворишта у држави Оклахома.
Из Канцеларије шерифа округа Гарфилд саопштили су да је жена била на забави у близини када је уклонила једну од две заставе испред куће Александера Фистера.
Фистер, 44-годишњак, пуцао јој је у леђа полуаутоматском пушком док је бежала.
Очекује се да ће се 26-годишња жена опоравити од повреда, а Фистер се налази у притвору.
Шериф Џоди Хелм рекла је да је жена пронађена како лежи у јарку са четири ране од метака.
Шериф Хелм је у почетку говорила да је жена покушала да украде заставу украшену свастиком, али у интервјуу за НБЦ њуз рекла је да постоје „сукобљене информације" које се тичу мотива жене.
У изјави за НБЦ њуз стоји да се на „неколико" камера у кући Фистера видело да је пуцао на жену „без упозорења".
Комшија је након тога пребацио црвени камион у близини куће како би служио као барикада, а један од сведока је вежбао пуцање из пушке на имању, чекајући да надлежни стигну.
Фистер је касније приведен у притвор без инцидената. Оптужен је за напад смртоносним оружјем, за пуцање у намери да убије, а на суду би се требало да се појави 9. јула.
Један од комшија рекао је локалном радију КФОР да он држи заставе око годину дана, а да су му их неколико пута отимали.
Додаје и да је Фистер облачио црну униформу са црвеном траком и свастикoм - одећом која подсећа на нацистичке СС униформе. Али су комшије рекле да он ове идеје углавном задржава за себе.
Друга жена и пријатељ жртве рекли су да раније није било проблема са Фистером, али да су његове заставе биле разлог за забринутост.
„Осећам да су ове заставе постављене као чекање на катастрофу која треба да се догоди", рекла је комшиница за лист Enid News and Eagle.