Корона вирус: Како на пиво и када владају препоруке за дистанцирање

Објављено

Метју Смоли и Оле Андреас Хели направили су Пабмеш, јер разговор преко видео позива с пријатљима „не даје исти осећај", као кад се видите уживо.

Рад на сајту започели су око Ускрса, када Смоли није могао да посети пријатеље у Лестеру, граду у коме се родио.

Британска влада најавила је отварање пабова и биоскопа за следећу недељу, али ова новотарија свакако ће помоћи људима да издрже још мало до тада.

Смоли који се школовао у Лестеру, а сада ђиви у Норвешкој је помогао око дизајна сајта.

Рођен је у Кирби Макслоу у Лестеру, а школовао се на Де Монтфорт универзитету.

Каже да је на идеју дошао, после неколико попијених пића с пријатељима с којима се у том тренутку чуо преко видео позива и за које каже да су „безвезе".

Сајт омогућава да виртуелно уђете у већину пабова у Великој Британији, али су места за излазак у Лестеру урађена с више детаља.

Смоли је посећивао велики број пабова у граду, укључују и Хакаму, Фајрбаг и Сор Поинт.

„Размишљали смо колико би веће уживање било када би седели у виртуелном пабу", рекао је он.

Творци ових виртуелних кафића труде се да додају што више детаља, али дозвољавају људима да их и сами креирају.

Смоли се преселио у Норвешку пре шест година и сада живи у граду Хамару, близу Осла, пошто је девојку упознао на одмору на Криту.

У Хамару се, уз рад на сајту са Андреасом, бави и предавањем језика избеглицама.

Смоли посећује Лестер кад год може, али због корона вируса у последње време није био у могућности да отпутује и види пријатеље.

„Било је тешко".

„Летови су били организовани, али не бих могао нигде да отпутујем, а да прво не будем у карантину".

Од 19. јуна у Норвешкој је било 8.708. заражених, а преминуле су 224 особе, показују подаци Џонс Хопкинс универзитета.

Норвежанима су дозвољени контакти с људима који нису чланови породице, уколико држе дистанцу од једног метра.

Смоли каже да се живот скоро вратио у нормалу, али да неки људи и даље раде од куће.