Индија: Трагедија у Делхију - више од 40 радника страдало у пожару у фабрици

Аутор фотографије, ANI via REUTERS TV
Најмање 43 особе погинуле су у пожару у фабрици торби у Делхију, главном граду Индије.
Пожар је избио у недељу у раним јутарњим сатима у четвороспратној фабрици.
Најмање 100 људи је у том тренутку спавало у згради, а хитне службе спасиле су бар 60 особа.
Нарендра Моди, премијер Индије рекао је да се ради о страшном догађају и упутио изразе саучешћа породицама страдалих.
Пожар је избио на нижим спратовима, а онда се брзо проширио до трећег где су радници и раднице спавали.
Фабрика се налази у кварту Азад Маркет у којој су улице углавном уске, што је додатно отежало посао ватрогасцима.
Они су морали на леђима да износе људе заробљене у изгради и то једну по једну особу.

Аутор фотографије, Reuters

Аутор фотографије, Reuters
Узрок пожара још није познат, а један сведок тврди да је до трагедије дошло због кратког споја на инсталацијама.
Породице радника тренутно трагају за било каквим информацијама, а један човек рекао је индијској новинској агенцији ПТИ да је његов брат био у фабрици.
„Позвао ме је пријатељ да ми каже да је мој брат повређен у пожару, а ја немам никакву информацију у коју болницу је одведен", казао је он.
Смртоносни пожари често избијају у индијским градовима, где су слабо просторно планирање и непоштовање безбедносних регулатива велики проблеми.























