http://bbc.com.im/ukrainian/

вівторок, 07 жовтня 2008 p., 14:43 GMT 16:43 за Києвом

Фізика елементарних часток святкує 'Нобеля'

Королівська академія наук Швеції оголосила, що Нобелівську премію в царині фізики цього року присуджено двом японським ученим і одному американському.

Народжений у Японії американець Юічіро Намбу з університету Чікаґо нагороджений Нобелівською премією за відкриття явища у фізиці елементарних частинок, яке отримало назву "спонтанне порушення симетрії".

Японці Макото Кобаяші і Тошіхіде Маскава отримали Нобелівську премію за те, що встановили причини порушення симетрії.

Їхнє відкриття дало можливість зробити висновки, що в природі існують щонайменше три види кварків.

Призовий фонд Нобелівської премії з фізики - 10 мільйонів крон (1,4 мільйона доларів). Половину цієї суми отримал Юічіро Намбу, а іншу половину порівну поділять між Макото Кобаяші і Тошіхіде Маскавою.

Офіційна церемонія нагородження відбудеться в Стокгольмі 10 грудня.

2007 року Нобелівську премію з фізики було присудежно французові Альберту Ферту і німцеві Петеру Ґрюнбеґу за відкриття в царині магніторезистивного ефекту.