Protesti i ekologija: Kako je Srbija stala na dva sata - u fotografijama

Objavljeno

Širom Srbije, drugu subotu zaredom, održani su ekološki protesti protiv Zakona o eksproprijaciji, Zakona o referendumu i planova kompanije Rio Tinto da otvori rudnik u zapadnoj Srbiji. Demonstranti su blokirali raskrsnice i saobraćajnice u nekoliko desetina gradova. Osim u Novom Sadu gde je došlo do tuče, u ostalim mestima su skupovi prošli mirno. Predstavnici ekoloških pokreta i organizacija nove blokade su najavili za sledeću subotu.