You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Свемирска истраживања: Астронаути поново на Земљи после више од годину дана
Објављено
Астронаути Франк Рубио, Сергеј Прокопјев и Дмитри Петелин провели су више од годину дана на Међународној свемирској станици.
Уместо планираних шест месеци, њихова мисија је потрајала 371 дан услед цурења у летелици.
Они су се 27. септембра вратили на Земљу и безбедно су слетели у Казахстан.
„Лепо је поново бити код куће", навео је тада Рубио.