Насиље и школа: Ученица у Гвајани подметнула пожар у дому због одузетог телефона, страдало 19 људи
- Аутор, Џејмс Фицџералд
- Функција, ББЦ Њуз
- Објављено
Смртоносни пожар у школском дому у Гвајани изгледа да је подметнула ученица која је била љута, јер јој је заплењен мобилни телефон, кажу званичници.
Деветнаесторо људи - углавном ученица - погинуло је у пожару у тој јужноамеричкој земљи у раним јутарњим сатима у понедељак.
Дом је наводно био закључан и имао је затворене прозоре због чега су жртве биле заробљене.
Осумњичена тинејџерка је тренутно у болници са опекотинама и наводно је признала да је подметнула пожар.
Власти сада разматрају да ли да је оптуже, рекао је извор из владе за новинску агенцију АФП.
Пожар је избио у купатилу и на крају захватио целу зграду која је делимично била дрвена и у којој је тада боравило 57 ученика.
Преживели кажу да су их усред ноћи пробудили врисци.

Аутор фотографије, Getty Images
Тинејџерка је оптужена да је претила ножем јер кажњена због везе са старијим мушкарцем, наводи АП.
Испоставило се да се домарка, која је изгубила петогодишњег сина у пожару, успаничила и није могла да пронађе кључеве од врата дома.
Наводи се да су ватрогасци разбијали зидове како би помогли људима да побегну.
Али у почетку су се борили да обуздају ватру због лоших временских услова.
Поред погинулих, од којих су већина ученице, повређено је још неколико људи.
Они су у тешком стању пребачени у болницу у главном граду Џорџтауну.
Локални медији јавили су да је пожар био толико јак да је било потребно ДНК тестирање да би се идентификовале неке жртве.
Председник Ирфан Али изјавио је да је пожар „велика катастрофа".
























