Америка и животиње: Милиони цврчака преплавили град

Потпис испод видеа, „Naježili smo se": Mormonski cvrčci preplavili američki gradić
Објављено

Милиони мормонских цврчака су преплавили град Елко, у америчкој савезној држави Невади, пошто су ушли у фазу мигрирања.

Ови инсекти, срећом, не гризу нити боду.

Ипак, могу да нанесу велику штету усевима и другом биљном свету.

Назив су добили пошто су уништили усеве мормона, верске заједнице у држави Јута, 1800-их година.

Presentational grey line

Пратите нас на Фејсбуку, Твитеру и Вајберу. Ако имате предлог теме за нас, јавите се на bbcnasrpskom@bbc.co.uk