Рат у Аванистану: „Многи страхују каква их будућност чека“
Отворене продавнице, мање људи на улицама него иначе и патроле наоружаних талибана, ББЦ дописник из Кабула Секундер Кермани овако описује улице главног града Авганистана неколико дана пошто су талибани преузели власт.
Док су у градовима на истоку земље Авганистанци изашли на улице и протестовали против постављања талибанских застава, у Кабулу је мирно.
Међутим, на аеродрому влада „апсолутни хаос" јер Авганистанци покушавају да се евакуишу из земље.
Након што су талибани заузели Авганистан, обећали су да ће људи који су сарађивали са владом и страним трупама бити амнестирани, а да ће се права жена бити поштована „у оквирима исламског закона".
Док се главни град Кабул постепено враћа у нормалу, становници још чекају да виде какву ће владу добити и шта ће владавина талибана значити за жене, људска права и политичке слободе.




